تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30813
تاریخ انتشار: ج, 1397/11/19 - 23:02
مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل از تخصیص 60میلیارد ریال برای توسعه و تجیهز بیمارستان ارس پارس آباد مغان خبر داد.

به گزارش آران مغان، قادر برجی در نشست با فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: 40 میلیارد ریال از این اعتبار برای تجهیز هتلینگ بیمارستان ارس پارس آباد مغان اختصاص یافته و این اعتبار بیشتر از اعتبار اختصاص یافته به کل بیمارستان های استان است.

وی افزود: 20 میلیارد ریال اعتبار نیز برای توسعه 40 متر مربعی فضای فیزیکی بیمارستان جهت دایر کردن بخش های ویژه هزینه می شود که با تحقق این مهم دیگر نیازی برای اعزام بیماران به دیگر شهرستان ها نخواهد بود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل، تجهیز این بیمارستان به سیستم راه دور packs را یکی از اقدامات اساسی بیمارستان برشمرد و گفت: با نصب این سامانه در ایام الله دهه فجر امکان کنترل و هدایت برخی نیازهای اساسی بیماران از جمله رادیولوژی و آزمایش های تشخیصی دیگر بدون مراجعه به مرکز استان امکان پذیر شد.

برجی همچنین به جذب متخصص در برخی حوزه های خاص برای تکمیل کادر پزشکی بیمارستان ارس و دایر کردن بخش ویژه در آن تاکید کرد.

وی بیان کرد: شهرستان پارس آباد به دلیل واقع شدن در نقطه صفر مرزی و تردد و مراجعه بیماران کشور همسایه در کانون توجه است.

فرماندار پارس آباد نیز در این دیدار ضرورت توجه جدی به این شهرستان را مورد تاکید قرار داد و گفت: این منطقه مهاجر پذیر و دارای رشد جمعیتی بوده و امکانات و زیر ساخت های بهداشتی و درمانی چند ده سال پیش کفاف نیازهای امروز را نمی دهد.

علی علایی با بیان اینکه پارس آباد در مقایسه با بیست سی سال پیش تفاوت زیادی کرده، اظهار داشت: این شهرستان در حال حاضر بیش از 200 هزار نفر جمعیت دارد و جمعیت 30 هزار نفری دانش آموزان آن خود نیازمند یک مرکز درمانی ویژه و مجزا است.

وي قابلیت های شهرستان پارس آباد را بسیار بالا دانست و خاطرنشان کرد: این شهرستان با بیش از یک میلیون تن تولید انواع محصولات کشاورزی و دامی از مستعدترین مناطق کشور بوده و لزوم توجه به این منطقه بویژه در حوزه درمان ضروری است.

انتهای پیام/ ايرنا

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر