تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30670
تاریخ انتشار: ي, 1397/10/16 - 12:58
مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در پارس‌آباد مغان با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

به گزارش آران مغان،کاظم عباداله عموقین در این خصوص اظهار داشت: زیر ساخت فاز اول بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در استان اردبیل واقع در شهرستان پارس‌آباد با 40 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

وی افزود: این مجتمع گلخانه‌ای با مساحت 1500 هکتار در اراضی شهرستان پارس‌آباد مغان به عنوان بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور خواهد بود.

 مدیرشرکت شهرک‌های کشاورزی استان اردبیل ادامه داد: مطالعات طراحی تفصیلی شهرک مذکور در سطح 1000 هکتار و عملیات احداث زیرساخت فاز اول در سطح 200 هکتار در حال انجام است و تاکنون 40 درصد پیشرفت فیزیکی شامل احداث خیابان‌ها، اجرای جداول، اجرای بخشی از عملیات لوله‌کشی آب واحدهای تولیدی و آب شرب به طول 15 کیلومتر، احداث ایستگاه پمپاژ آب با اعتبار بیش از 100 میلیارد ریال انجام شده است.

عموقین افزود: با اجرای زیرساخت  فازهای بعدی واحداث سازه‌های گلخانه‌ای واحدهای تولیدی این مجتمع، سالانه 270 هزار تن محصولات گلخانه‌ای به تولیدات کشاورزی استان و کشور افزوده خواهد شد و به دلیل شرایط مناسب  آب‌وهوایی منطقه مغان و کیفیت آب و خاک این منطقه تولیدات این مجتمع قادر خواهد بود در بازارهای داخلی و بازارهای هدف خارجی به خوبی رقابت کنند.

مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: با راه‌اندازی واحدهای تولیدی، سالانه 210 میلیون مترمکعب از منابع  آب استان صرفه‌جویی خواهد شد و برای 14 هزار نفر شغل پایدار ایجاد خواهد شد. 

انتهای پیام/ ایرنا

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر