تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30659
تاریخ انتشار: ج, 1397/10/14 - 17:36
امام جمعه پارس‌آباد با انتقاد از شورای اين شهر در خصوص انتخاب شهردار جدید گفت: شهر پارس آباد از لحاظ عمرانی از سایر شهرهای استان عقب است و اين بخاطر این است که شهردار پارس آباد تند تند تغییر پيدا مي کند.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام سید سعید رشادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پارس آباد ضمن اشاره به 14 دی ماه روز جهاد کشاورزی اظهار کرد: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان طبق شرایط از جمله ایجاد  اشتغال و حفظ پرسنل و کارگران موجود انجام شده و در گرو ۱۲ سال آینده است.

وی گفت: امروزه با تلاش کارشناسان مجرب جهاد کشاورزی، ایران اسلامی در بسیاری از محصولات کشاورزی خودکفا شده است.

امام جمعه پارس آباد در خصوص 16 دی ماه سالروز حماسه خونین شهدای هویزه و شهادت دلاورمندان اسلام به فرماندهی شهید علم‌الهدی، تصریح کرد: اگر نام هویزه در تاریخ ثبت شده است بخاطر رشادتهایی است که رزمندگان و بسیجیان تا آخرین قطره خونشان مقاومت کردند در حالی که می‌دانستند آخر این مقاومت شهادت است و الگوی تاریخ هستند.

رشادی با اشاره به چهار شنبه 19 دی ماه آغاز هفته اهدای کتاب بیان کرد: کتاب و کتابخوانی در ارتقای فرهنگ ملت موثر است و در این رابطه باید سرمایه‌گذاری شود و مسؤولین در این امر باید عنایت ویژه داشته باشند.

وی در خصوص واگذاری کشت و صنعت و دامپروری مغان عنوان کرد: کشت و صنعت مغان نقش مهمی در زمینه اشتغالزایی و آبادانی منطقه مغان پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشته است.

خطيب نمازجمعه پارس آباد با اشاره  به اینکه خصوصی‌سازی  قانون کلی دولت است و بر اساس اصل 44 قانون اساسی می‌باشد، ادامه داد: کارخانه‌هایی که بخش‌خصوصی واگذار شده است میزان بهره‌وری و اشتغال و درآمد و صادرات افزایش یافته است.

رشادی افزود: ما نمي گوييم كه اين شركت بايستي واگذار شود يا نشود و من دخالتي در اين مساله نمي كنم چرا كه مسئولان و كارشناسان در اين باره تصميم گرفته اند، اما اين را مي توانم بگويم كه کشت و صنعت مغان با شرایط و شروط و در مدت 12 ساله به فروش رفته است و اگر خریدار به شروط واگذاری عمل نکند دولت می تواند به راحتی آن را پس بگیرد.

وی با اشاره به شرایط واگذاری کشت و صنعت مغان تصريح گرد: اين شركت ضمن حفظ کارگران و پرسنل شرکت هر سال باید حدود 500 الي 1000 نفر کارگر و پرسنل در شرکت اضافه شود و باعث اشتعالزایی خواهید شد.

وي تصريح كرد: مالك جديد كشت و صنعت مغان قول داده كه وضعيت موجود در اين شركت را حفظ خواهد كرد و اين كه برخي ها جار مي كشند و مي گويند كه فاتحه كشت و صنعت مغان با اين واگذاري خوانده شده و كارگران و پرسنل آن اخراج خواهند شد، اصلا چنين چيزي وجود ندارد و استاندار، فرماندار و نيروهاي امنيتي به اين مساله نظارت و دقت دارند.

امام جمعه پارس‌آبادمغان ضمن انتقاد از شورای شهر پارس‌آباد در خصوص انتخاب شهردار، تاکید کرد: شهر پارس آباد از لحاظ عمرانی از سایر شهرهای استان نسبتا عقب است خاطر اینکه هر چند مدت شهردار تغییر می‌کند.

رشادي ادامه داد: اینکه هر سال يك شهردار شهر پارس‌آباد مغان تغییر کند مورد قبول نیست و اين يعني بازار گرمي؛ سه ماه، پنج ماه و يا يكسال كه شهردار شهر را تغيير نمي دهند، اگر به شهردار حكمي مي دهيد چهار سال به او فرصت دهيد و اعضای شورای شهر به اين مساله دقت كنند.

امام جمعه پارس آباد ضمن تقدير از فرماندار پارس آباد در برپايي ميز تكريم خدمت، خاطرنشان كرد: همايش بزرگ رزمندگان در روز چهارشنبه 19 دي در مصلي امام خميني (ره) پارس آباد برگزار خواهد شد و جا دارد از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي شهرستان پارس آباد در برگزاري اين همايش قدرداني كنم.

انتهای پیام/ فارس

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر