تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30658
تاریخ انتشار: ج, 1397/10/14 - 16:01
جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل با انتشار بیانیه‌ای از مواضع و فراخوان آیت الله سیدحسن عاملی، برای بازگرداندن روستای عمارت به محدوده شهرستان گرمی حمایت کرد.

به گزارش آران مغان، عصر امروز جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل با انتشار بیانیه‌ای از مواضع و فراخوان آیت الله سیدحسن عاملی، برای بازگرداندن روستای عمارت به محدوده شهرستان گرمی حمایت کرد.

در این بیانیه چنین آمده است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

متاسفانه سوءتدبیر و سوءمدیریت  بخش‌های از دولت در عرصه‌های مختلف در طول سال‌های اخیر خسارات سنگینی را در مناطق مختلف استان اردبیل رقم زده است.

عدم تدبیر در مساله آب و تامین حقابه استان و موضوع انتقال آب ارس، عدم تحرک مناسب در راه آهن میانه-اردببل علیرغم گذشت ۵ سال از عمر دولت، مساله گمرک اصلاندوز، سردرگمی و سوءتدبیر آشکار در مساله واگذاری کشت و صنعت مغان، ایجاد توقعات احساسی و مقطعی  بدون تحقق حداقلی و ده ها مورد دیگر از جمله مواردی بوده که حتی می تواند زمینه بدبینی مردم شریف و شهیدپرور و حسینی استان را نسبت به دولت بوجود آورده و حتی به ایجاد ظن و گمان های ناخواسته بین مردم نقاط مختلف استان نسبت به همدیگر دامن زده و گسست خرده فرهنگ های استان را موجب گردد.

در مساله انفکاک بخشی از روستاهای شهرستان گرمی و انتقال آنها به حوزه استان آذربایجان شرقی متاسفانه نه تنها دولت و عوامل آن به واکنش ها و نصایح دلسوزانه تاکنون وقعی ننهاده بلکه کار به جایی رسید که نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه معزز اردبیل، که همواره به تاسی از مقام معظم رهبری پشتیبانی از دولتهای مختلف را برای تسهیل خدمات رسانی به مردم توصیه می کنند،  در خطبه های امروز نمازجمعه اعلام کردند که " در صورتی که هیات دولت در اسرع وقت مصوبه خود را اصلاح نکند به همراه جوانان استان درب استانداری را خواهیم بست و استاندار را به استراحت خواهیم فرستاد"

این سوال مطرح می شود آیا علیرغم اینکه سالهاست سد عمارت در حوزه شهرستان گرمی به عنوان یک پروژه ملی در حال ساخت می باشد، هیات دولت در جریان واقع بودن روستای عمارت در محدوده این شهرستان نبوده است؟ آیا این انتقال صرفا یک اشتباه تایپی می تواند باشد؟ و چرا تاکنون برای جبران این اشتباه اقدامی نشده است؟

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ضمن ابراز تاسف از سوءتدبیرهای سریالی در سطح استان اردبیل، اعلام می دارد فراخوان تجمع احتمالی آیت الله سیدحسن عاملی، برای بازگرداندن روستای عمارت به محدوده شهرستان گرمی را همراهی خواهد کرد.

جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی همچنین به نمایندگان محترم استان هشدار می دهد که در فرصت باقیمانده از انفعالی که در آن قرار گرفته‌اند خارج شوند و مطالبات استان را تحقق بخشند تا افکار عمومی در ارزیابی عملکرد، آنها را ضعیف‌ترین دوره نمایندگی استان قلمداد نکنند.»

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر