تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30653
تاریخ انتشار: س, 1397/10/11 - 21:44
رئیس پلیس فتای استان اردبیل گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون اولویت وقوع جرایم اینترنتی اردبیل در مرکز استان و شهرستان‌های پارس‌آباد و مشگین‌شهر رقم خورده است.

به گزارش آران مغان، علی قهرمان طالع در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون شهرستان‌های اردبیل، پارس‌آباد و مشگین‌شهر نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته به ترتیب با افزایش ۴۴، ۱۴۲ و ۶۱ درصدی، اولویت وقوع ناهنجاری‌های مجازی استان را به خود اختصاص دادند.

وی از نظارت‌ ویژه پلس فتای استان اردبیل در رعایت قوانین و جلوگیری از هرگونه سوء‌استفاده احتمالی از کاربران فضای مجازی خبر داد و افزود: توجه به محورهای آموزشی و اصلاح الگوهای رفتاری کاربران با آگاه‌سازی گروه‌های مختلف سنی در اولویت برنامه‌های پلیس فتا قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتای استان اردبیل ادامه داد: در ۹ ماهه ابتدایی سال جاری برداشت اینترنتی غیرمجاز از حساب‌های افراد با رشد وقوع ۲۹۸ درصدی همراه شده که این موضوع رتبه اول نوع جرایم ارتکابی در استان اردبیل را به خود اختصاص داده است؛ همچنین در این بخش با افزایش ۳۶۸ درصدی کشفیات پلیس مواجه شدیم.

قهرمان‌طالع ادامه داد: اولویت دوم جرایم اینترنتی در استان اردبیل به کلاهبرداری‌های رایانه‌ای اختصاص دارد که از رشد ۱۴۸ درصدی برخوردار بوده و در این بخش در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته از افزایش ۱۵۵ درصدی کشفیات برخوردار هستیم.

وی یادآور شد: در شرایطی که پیش از این هتک حیثیت و نشر اکاذیب جرم اول استان اردبیل از نظر فراوانی وقوع بود، با آموزش‌های تخصصی و فرهنگسازی‌های لازم به اولویت سوم نزول پیدا کرده و با کاهش ۳۶ درصدی جرایم مواجه شدیم.

رپیس پلیس فتای استان اردبیل تصریح کرد: یکی از مهمترین شگردهایی که مجرمان در ارتکاب جرائم مختلف به آن تکیه می‌زنند، سوء‌استفاده از اعتماد شاکیان بوده تا از این طریق اهداف غیرقانونی و نامناسب خود را پیاده‌سازی کنند.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر