تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30547
تاریخ انتشار: چ, 1397/09/14 - 14:37
قاتلان جمال خاشقجی محاکمه می‌شوند
صدور حکم بازداشت همدستان محمد بن سلمان در ترکیه
دادستانی استانبول برای دو نفر از نزدیکان محمد بن سلمان در ارتباط با قتل جمال خاشقجی قرار بازداشت صادر کرد.

به گزارش آران مغان به نقل از باشگاه خبرنگاران، دادستانی استانبول برای احمد العسیری و سعود القحطانی، دو نفر از نزدیکان محمد بن سلمان در ارتباط با قتل جمال خاشقجی (روزنامه‌نگار منتقد سعودی) قرار بازداشت صادر کرد.

دولت ترکیه همچنین از مقامات عربستان سعودی خواسته است متهمان این پرونده (قتل خاشقجی) را به ترکیه تحویل دهند.

یک مقام بلندپایه ترکیه‌ای تاکید کرد اقدام دادستانی این کشور بیانگر آن است که آنکارا به این نتیجه رسیده ریاض اقدامی رسمی علیه العسیری و القحطانی انجام نخواهد داد.

روزنامه وال استریت ژورنال نزدیک به رئیس جمهور آمریکا روز شنبه بخش هایی از یک گزارش محرمانه آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) را منتشر کرد که در آن فاش شده بود محمد بن سلمان چند ساعت قبل از قتل خاشقجی، یازده پیام به سعود القحطانی، مشاور خود که جوخه ترور را تشکیل داده بود و بر آن نظارت می کرد، فرستاده است که همین نشان می دهد ولیعهد سعودی از طرح ترور از پیش طراحی شده آگاه بوده است.

سازمان سیا در گزارشی دیگر نیز به این نتیجه حتمی رسیده است که بن سلمان مسئول اصلی نقشه ترور خاشقجی بوده است.

جمال خاشقجی که ستون‌نویس روزنامه واشنگتن پست بود، دوم اکتبر درست از لحظه‌ای که وارد کنسولگری عربستان در استانبول شد، ناپدید شد تا اینکه مقامات سعودی سرانجام پس از دو هفته انکار، به قتل او در داخل ساختمان کنسولگری اعتراف کردند هنوز از سرنوشت جسد وی خبری در دست نیست.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر