تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27955
تاریخ انتشار: د, 1396/05/09 - 17:53
به دلیل بالا بودن قیمت؛
کشت و صنعت مغان بدون خریدار ماند
مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای شرکت کشت و صنعت مغان به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.

به گزارش آران مغان، جعفر سبحانی با بیان اینکه امروز سهام شرکت كشت و صنعت مغان به همراه سه شركت به مزایده گذاشته شد، اظهار داشت: برای شرکت کشت و صنعت مغان و شرکت حمایتی خدمات کشاورزی به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.

وی درباره علت فروش نرفتن شرکت کشت و صنعت مغان گفت: از آنجا که برای شرکت در مزایده خریداران باید سه درصد حصه نقدی را به صورت نقد سپرده گذاری کند، تامین مالی آن برای بخش خصوصی واقعی مشکل است زیرا برای نمونه شرکت کشت و صنعت مغان 25 هزار میلیارد ریال قیمت پایه دارد که سه درصد آن حدود 75 میلیارد تومان (750 میلیارد ریال) می شود.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی تصريح كرد: البته فروش نرفتن شرکت كشت و صنعت مغان قابل پیش بینی بود زیرا که علاوه بر بالا بودن قیمت برای نخستین بار بود که به مزایده گذاشته می شد و بسیاری از شرکت ها پس از چند بار مزایده به فروش می روند.

گفتني است، قرار بود ۱۰۰ درصد سهام شرکت کشت و صنعت مغان که بزرگ‌ترین شرکت کشاورزی محسوب می‌شود به قیمت پایه ۲۳۵۰ میلیارد تومان (۱۰ درصد آن به صورت نقدی و مابقی در اقساط ۸ ساله) امروز به مزايده گذاشته شود كه به دلیل بالا بودن قیمت، پاکتی برای خرید به سازمان خصوصی سازی واصل نشد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

امیدوارم که هیچ وقت فروش نره اگر هم فروش بره آرزو میکنم که هر چه زودتر با خاک یکسان بشه....مدیریت غیر بومی ها کم بود حالا میخوان کلا واگذارش کنن به غیر بومی ها...چه قدر تاسف باره که حق مردم شریف و زحمت کش مغان در همه موارد داره ضایع میشه و کسی هم نیست که جلودارشون بشه....لعنت بر بانی های این عمل کثیف
ارسال نظر