تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30446
تاریخ انتشار: ش, 1397/08/12 - 23:59
گویا سفارش های آقای نماینده و برخي مسئولان شهرستان پارس آباد به مدیر عامل کشت و صنعت پارس برای استخدام های رابطه ای در این شرکت همچنان ادامه دارد.

به گزارش آران مغان، لابی گری و اعمال نفوذ در شهرستانی که خود شاهد سیل عظیم جوانان بیکار و نیازمند است، بکارگیری افراد سفارشي ظلمی در حق آنان است.

براساس شنيده ها، شرکت کشت و صنعت و دامپروري پارس اخيراً در اقدامي بی‌سابقه و با سفارش نماینده و برخي مسئولان شهرستاني، افرادي را در این شرکت بدون رعایت ضوابط استخدام کرده است؛ گويا ژن های سفارشي مسئولان تمامي ندارد و اين بار پاي ژن هاي سفارشي برخي مسئولان پارس آباد به شركت كشت و صنعت پارس باز شده است.

در حالي استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ادارات و شركتهاي وابسته به دولت باید با اطلاع‌رسانی قبلی به مردم، برگزاری آزمون، مصاحبه و گزینش باشد تا مناسب‌ترین و شایسته‌ترین افراد جذب دستگاه‌های دولتی شوند؛ اما گويا اين ضابطه به شركت ملي كشت و صنعت پارس كه گفته مي شود يك شركت شبه دولتي مي باشد صدق نمي كند و از اين قاعده مستثني است!

براساس شنيده ها در حالي اخيراً چندين نفر با سفارش نماينده و برخي مسئولين شهرستاني به استخدام شركت كشت و صنعت پارس درآمده اند كه گفته مي شود برخي از اين افراد حتي حائز شرايط استخدام شدن در اين شركت را نداشتند.

در قانون اساسی و سایر قوانین کشوری، آیین نامه مربوط به استخدام در دستگاه‌های دولتی درج و مشخص شده و همچنین هر وزارتخانه‌ای برای جذب نیرو یک آیین‌نامه داخلی و مقرراتی خاص دارد و اگر استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ادارات و شركتهاي وابسته به دولت به شکل سفارشی باشد، خلاف قانون عمل شده است.

از استخدام های سفارشي در كشت و صنعت پارس بگذريم، فشار برخی مسئولان شهرستانی براي انتصاب یکی از پیمانکاران مسئله دار در این شرکت که شرکت های منطقه حتی حاضر به قرارداد با او نمی شدند، جای تامل دارد و استخدام اینگونه افراد در واقع توهين به شعور جوانان تحصيلكرده بيكار اين منطقه است که جا دارد مسئولان نظارتي به این قضيه ورود كنند.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس علی‌رغم تلاش‌های خوبی که در این شرکت كرده است، اما در بحث استخدام‌های سفارشی و بدون رعایت ضوابط و قانون کار بی‌سابقه‌ای کرده است. هر چند بکارگیری این افراد نيز بیشتر با فشار و سفارش برخي مسئولان شهرستاني انجام شده است، اما کاش مسئولان پارس آباد مغان، بدون نگاه‌های سلیقه‌ای، شخصی و جناحی و صرفاً در راستای عدالت و منویات مقام معظم رهبری عمل می‌کردند.

پایگاه خبری آران مغان با توجه به عهدی که با مردم بسته است از تهدیدات باکی ندارد و بزودی اسناد کاملی را از استخدام های سفارشی! در برخي شركتها، سازمان ها و دستگاه هاي دولتي را منتشر می نماید.

یکی دیگر از مواردی که در دستور کار آران مغان قرار دارد افشای مسائل پشت پرده در استخدام های سفارشي در پارس آباد مغان است که اتفاقا توسط برخي از مسئولان شهرستاني تحميل و بكار گمارده شده اند که بزودی با جمع بندی گزارشات و مستنداتی که از سوی منابع مختلف به این سایت رسیده منتشر خواهد شد.

این حق مردم است که از نحوه استخدام در شهرستان پارس آباد و شركت هايي همچون كشت و صنعت پارس و مغان که در پارس آباد قرار دارد اما نیروهای سفارشي برخي مسئولان استخدام می شوند مطلع شوند و نمی توان با لاپوشانی برخی واقعیات آن را نادیده گرفت.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

باسلام وخسته نباشيد ما براي اين مملكت خون داده ايم اگر باز هم لازم باشد آماده ايم يك ساعت پيش پايگاه خبري انتخاب پيامي از سردارپاك و بزرگ ايران اسلامي خطاب به ترامپ قمارباز وچپاولگر بازنشر كرد كه به خودمان ايراني بودنمان فخر كردم حال مقصود از نوشتن مطلب فوق اين است كه ماهم بيكاريم اين روا نيست كه افراد سفارشي كارمند شده وبه ريش ما هم بخندن اين از مسلماني نيست به آخرت هم فكر كنيد يوم المحشري هم هست مسلمان باتشكر

پس نتیجه بگیرید که فروختن این شرکتها تنها راه چاره آن است. لطفاً موقع فروش حداقل کمپین درست نکنید.

نتیجه گیری شما اشتباه است چون که نه تنها با فروختن این شرکت بزرگ نظارت تقریبا به صفر میرسه که هیچ بکارگیری نیروها هم دلبخواهی می شود همانطور که قبلا در نص قانون اساسی بکارگیری بازنشستگان در مناصب مدیریتی ممنوع بود ولی چون تفسیرها در قانون اساسی متفاوت بود لازم شد یک لایحه قانونی (لایحه ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در دستگاه های دولتی) ایجاد شود تا جلوی سو استفاده کنندگان از بعضی بند های قانونی گرفته شود باید لایحه ای در مجلس طرح و تصویب شود که به موجب آن لایحه بکارگیری نیرو در شرکت های دولتی و حتی شرکت های دولتی با سهام کمتر از 60 درصد هم باید بر اساس قانون استخدام و بکارگیری نیرو در دستگاه های دولتی( قانون استخدام کشوری زیر نظر سازمان امور استخدامی و برنامه ریززی) اجرا شود تا شفافیت در امورات دولتی برقرار شود کمپین حق مردم است

مگه افرادی که به شرکت وارد شده اند اهالی همین منطقه و مغان نیستند از اسرائیل و آمریکا آمده اند اتفاقا مدیر عامل شرکت اشتغال زایی کرده اند و از مردم مغان اعم از طوایف اجیرلو و گیگلو و قره داغلو و ... وارد شرکت کرده اند درود بر کاظم پور و مرگ بر منافق و منافع طلب

اولا دستتان درد نکنه بابت نشر واقعیات اقا شرکت پارس رو مسئولان منطقه واقعا خراب کردند نه مدیر عامل؛ هرچی لات و کت وشلوار و سرمایه دار هست رو ریختند به شرکت در این میان باید به چه کسی مراجعه شود از یه فرد بیچاره که پارتی ندارد به اندازه ده نفر کار می کشند یعنی یک نفر مشغول کار است وپنج نفر نظارتگر یعنی هر تک تک همشهریان پارسابادی تجربه کردند که در استان اردبیل به ادم ادرس رو هم درست نمی گویند اما این اردبیلی ها تو شرکت پارس دارند پول مفت می برند خونشون
ارسال نظر