تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 27956
تاریخ انتشار : س, 1396/05/10 - 01:37

ساعات پاياني روز نهم مردادماه 96 سپري شد و به نقل از مشاور سازمان خصوصي سازي خريداري براي كشت و صنعت و دامپروري مغان پيدا نشد تا بالا بودن قيمت پيشنهادي علت عدم استقبال خريداران اين شركت عنوان شود.

به گزارش آران مغان، ساعات پاياني روز نهم مردادماه 96 سپري شد و به نقل از مشاور سازمان خصوصي سازي خريداري براي شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان پيدا نشد حسب شنيده ها، عده اي بالا بودن قيمت پيشنهادي را دليل عدم استقبال افراد حقيقي و حقوقي جهت خريد شركت اعلام كردند!

در هر صورت حقير لازم دانستم نكاتي را در اين خصوص به استحضار برسانم:

١) از همه عزيزاني كه جهت ممانعت از برگزاري فرآيند مزايده تلاش نمودند صميمانه تقدير و تشكر مي نمايم در ميان دوستان و همراهان هميشگي خودم، بودند افرادي كه در نهايت گمنامي، مجدانه و دلسوزانه بدنبال جلوگيري از حراج آبروي مغان بودند و شبانه روزي از باب احساس مسئوليت تلاش كردند افرادي كه در انتخابات از چهره هاي سرشناس و در زمره مخالفين و منتقدين حقير بودند اما به دور از ادب و انصاف است كه زحمات آنان ناديده گرفته شود.

٢) اينكه عنوان شود به دليل بالا بودن قيمت، خريداري براي كشت و صنعت پيدا نشد جمله ي بسيار نگران كننده اي است لذا توجه عموم مردم، بويژه نخبگان، فرهنگيان، اهل قلم و فعالان اجتماعي را به ابعاد خطرناك اين جمله جلب مي كنم.

اولا: بيان اين جمله يعني بي ارزش كردن خاك زرخيز مغان، مساحت كشت و صنعت بيش از ٥٦ درصد مساحت پارس آباد است يعني فارغ از همه ي امكانات موجود در كشت و صنعت، آيا رقم پيشنهادي براي بيش از نيمي از خاك مغان كمتر از اين مبلغ بايد باشد آنهم ١٠درصد نقد باقيمانده اقساط ٨ ساله؟!

دوما: اهل فن استحضار دارند كه وقتي براي مزايده اي خريداري نباشد، در نوبت دوم آگهي و در تجديد مزايده قيمت را پايين مي آورند تا اصطلاحا خريداري پيدا شود حسب شنيده ها بنياد مستضعفان و جانبازان و اداره تداركات كارمندان ارتش (اتكا) براي خريد اين مجموعه اعلام آمادگي كرده بودند لذا نگراني از همين جا آغاز مي شود چون عده اي بدنبال يك كلاه از اين نمد براي خود هستند دلشان به حال مردم و نظام و مملكت نمي سوزد و فقط بدنبال كاسه ليسي خودشان هستند اگر هرچه سريعتر نام شركت كشت و صنعت از فهرست واگذاريها خارج نشود بيم آن مي رود كه اين افراد نان به نرخ روز خور و خيانت پيشه اين بازي  خطرناك را براي نوبت دوم مزايده نيز انجام داده و زمينه را براي ترك تشريفات مزايده هموار نمايند آنگاه شركت را به هر قيمت و به هر كسي با هر شرايطي واگذار نمايند.

٣) در اين ميان متاسفانه سياسيون، يكي  به نعل و يكي به ميخ مي كوبند مسئله بسيار ساده و در عين حال نيازمند استدلالهاي كارشناسي مستدل و قوي است نه حكم حكومتي ميخواهد و نه شكافت اتم؛ با يك مطالعه اجمالي در مصوبات جلسات متعدد هيئت واگذاري، و از تعداد كثير شركتهايي كه در راستاي قسمت اخير ماده ٣٩ قانون، از شموليت اصل ٤٤ قانون اساسي خارج شده اند به راحتي مي توان فهميد كه موضوع خروج كشت و صنعت و دامپروري مغان امري محتمل و محتوم است.

اكنون كه خروج نام اين شركت از فهرست واگذاريها مطالبه جدي مردم منطقه بوده و از سويي فلسفه وجودي نظام مقدس جمهوري اسلامي مبتني بر رضايتمندي عموم مردم، بويژه مردم محروم مناطق مرزي است، لازم است سياسيون به جاي كوبيدن خود به در و ديوار، در مسير درست گام برداشته و به دور از هرگونه فرصت سوزي نسبت به اجابت اين مطالبه به حق مردم اقدام نمايند.

* ايرج بيگدلو/ فرماندار اسبق شهرستان پارس آباد و كانديداي دوره دهم حوزه انتخابيه پارس آباد و بيله سوار

انتهاي پيام/

 

 

دیدگاه‌ها

مسوولین خواهشا از خواب غفلت بیدار شوید نزارید این مهم از دست رود منطقه ما به واسطه وجود این شرکت دارای اعتبار ملی و بین اللملی می باشد اگر خدای نکرده فردا به بخش خصوصی واگذار شود دیگر دیر خواهد شد . آقایون فقط اینو بگم که اینایی که قراره پول ( خداتومن ) واسه خرید کشت و صنعت بدن از کجا به این پولا رسیده اند مگه مملکت ارث و ماترک کسی هست که این چنین پولداری پیدا میشن و نه تنها شرکت بلکه در صورت خرید کشت وصنعت انگاری کل مغان را خریداری کردن . در ضمن از دولت محترم آقای روحانی هم میخام همانطور که به ایشان رای دادیم و انتخاب کردیم اگه ارزشی بر آرا ما ملت قایل هست خواهش می نماییم که جلوی این کار را بگیرن نزارن این مهم به بخش خصوصی واگذار گردد. اگه ذره ای اهمیت به ما ملت میدن از همه مسوولین کشوری و لشکری تقاضا داریم جلوی اینکارو بگیرن . این خواسته اکثریت و تک تک ما مردم مغان هست همانطور که گرم و سرد و غبار این منطقه را ما خوردیم و پدرانمان با دست خالی در آبادانی این مرز و بوم تلاش کردن ، از شما مسوولین میخام که دیگه حرفی از خصوصی سازی و وگذاری سخن نبرن .
ارسال نظر